امام باقر عليه السلام فرمود: بدان كه انس گرفتن (بامردم) ازخداوند است ودشمنى ازشيطان.

 
پیوندها
 

president.ir

بنياد مسكن انقلاب اسلامي

معرفي حجه الاسلام والمسلمين روحاني نژاد


 
سایت های مرتبط
 

 
امروز
 
پنج شنبه 7 مرداد 1400
19 ذوالحجه 1442
29 ژوئیه 2021

 
اوقات شرعي
 

 
RSS
 
RSS

 
آمار بازدید
 
بازدید امروز: 347
بازدید دیروز: 1832
یک هفته اخیر: 11652
کل بازدیدها: 2084092

 
 

مدیرکل بنیادمسکن لرستان با اشاره به اهمیت پویایی اقتصاد خانوارهای روستایی برآموزش و توانمندسازی روستاییان در راستای دستیابی به توسعه پایدارواستفاده بهینه ازمنابع کشورتاکیدکرد.

 

در این جلسه که باحضور آذرخش مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان برگزارشدمدیرکل بنیادمسکن لرستان روستاییان را یکی از مهم‌ترین قطب های اقتصادی کشوردانسته و افزود: آموزش نقشی بسیار اساسی در توسعه فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی جوامع دارد و پیشرفت در روستاها نیز با توسعه مهارت‌آموزی میسر می‌شود.

رضایی صرف زیرساخت‌هاوخدمات زیربنایی در روستاها راجوابگوی نیازهای حال حاضرجوامع روستایی ندانسته و افزود: ایجاد فرصت‌های مناسب شغلی، افزایش تولید و درآمد روستاییان، تقویت بنیه اقتصادی روستاها و کاهش بیکاری مستلزم آموزش و مهارت‌آموزی روستاییان است.

مدیرکل بنیادمسکن لرستان باتاکید برضرورت محرومیت زدایی از روستاهای استان افزود: در طرح توسعه پایدار منظومه‌های روستایی، روستاها براساس شرایط اقلیمی، موقعیت جغرافیایی و ظرفیت ها، به تفكیك منظومه هایی راتشكیل داده و هر یك به قطب های فرهنگی، كشاورزی،صنعتی واقتصادی تبدیل می شوند.

وی بااشاره به تهیه 99 طرح منظومه روستایی درسطح کشور5 طرح منظومه روستایی راسهم استان عنوان نموده و افزود:7 طرح منظومه روستایی در کشور بصورت پایلوت به اجرا خواهد رسید که طرح منظومه روستایی بخش ززوماهرو شهرستان الیگودرزیکی از7 طرح پایلوت کشوری می باشد.

رضایی با تاکید برتنظیم تفاهمنامه مشترک با سازمان فنی و حرفه‌ای استان  در راستای آموزش کارآفرینان و متقاضیان گرایش های شغلی در بخش ززو ماهرو شهرستان الیگودرز و نیروهای اجرایی شاغل در حوزه مسکن روستایی عنوان داشت: آموزش های فنی و حرفه‌ای با توانمندسازی روستاییان زمینه ساز گسترش عدالت اجتماعی، تحقق توسعه پایدارو پیشرفت اقتصادی، بهبود وضعیت اشتغال، جلوگیری از مهاجرت بی رویه روستاییان و افزایش نشاط و اصلاح سبک زندگی و افزایش نرخ بهره بری در زندگی جوامع روستایی خواهد بود.

مدیرکل سازمان فنی و حرفه ای لرستان توسعه روستایی را فرآیندی همه جانبه و پایداردانسته و افزود: یکی از ضرورت‌های دستیابی به توسعه پایدار در مناطق روستایی، توانمندسازی جوامع روستایی است و اولین راهبرد عمده درتدوین، طراحی واجرای برنامه‌های توانمندسازی روستاییان آموزش بوده و در این راستا با تمام امکانات و ظرفیتهای موجود همکاری لازم را خواهیم داشت.

 

 

تاریخ ایجاد:14:07-29/07/1399 ، توسط:مدیر سایت ، تعداد بازدید:463  نسخه چاپی
 
منوی اصلی
 
 
 
دریافت فیش حقوقی
 
 
 
پربازديدترين مطالب
 
 
 
جديدترين مطالب
 
 
 
اولين همايش اخلاق مهندسي ويژه ناظرين روستايي استان لرستان
 
اولين همايش اخلاق مهندسي ويژه ناظرين روستايي استان لرستان
 
 
 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوط به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان لرستان می‌باشد.