امام باقر عليه السلام فرمود: بدان كه انس گرفتن (بامردم) ازخداوند است ودشمنى ازشيطان.

 
آمار بازدید
 
بازدید امروز: 407
بازدید دیروز: 523
یک هفته اخیر: 3612
کل بازدیدها: 1371534

 
پیوندها
 

president.ir

بنياد مسكن انقلاب اسلامي


 
سایت های مرتبط
 

 
امروز
 
سه شنبه 23 مهر 1398
15 صفر 1441
15 اکتبر 2019

 
اوقات شرعي
 

 
RSS
 
RSS

 
 

علیرضا تابش ، در این آیین که به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در روستای وره زرد شهرستان پلدختر باحضور نماینده مردم پلدختر و معمولان در مجلس شورای اسلامی ، معاونت عمرانی استانداری لرستان ، فرماندار پلدختر ومدیرکل بنیادمسکن استان لرستان برگزار شد ، اظهار داشت : با توجه به وقوع سیل در استان لرستان ، خساراتی وارد شده است که در صورت نهایی شدن آمار دقیق خسارتهای وارده ، نسبت به اعطای وام تعمیراتی و بلاعوض و همچنین وام احداثی و بلاعوض اقدام خواهد شد . تابش با بیان اینکه سال استثنایی از لحاظ جذب وام و کمک بلاعوض داشته ایم ، افزود: بیش از 2هزارو پانصد میلیارد تومان وام از اعتبارات حوادث و بیش از هزار میلیارد تومان وام بلاعوض در نظر گرفته شده به عبارتی سقف 3 هزارو 500 میلیارد تومانی در مجموع وام و کمک بلا عوض به این منظور ابلاغ و جذب شده است .

وی فعالیتهای بنیادمسکن را بسیارگسترده دانست و بیان داشت : خدا را شاکریم که واحدهای مسکونی ساخته شده از کیفیت بسیار خوبی برخوردارند و با استاندارد مناسب و در شان مردم ساخته شده و موجبات  آرامش و آسایش مردم را فراهم نموده اند .

علیرضاتابش با اشاره به طرح های بنیادمسکن در کشور افزود : طرحی کلی باکمک وزارت مسکن و شهرسازی اجرا خواهد شد ، که در راستای اجرای این طرح  در بافتهای فرسوده و حاشیه نشین شهرها ورود خواهیم نمود ، که استان سیستان و بلوچستان و استان خوزستان در حال بررسی هستند و برای 25 هزارواحدمسکونی بافت فرسوده و حاشیه نشین ماموریت داده شده است .

وی افزود : طرح اقدام ملی برای 100 هزار واحد مسکن شهری برنامه ریزی شده است ، که با تامین منابع به سرعت شروع خواهد شد .

رئیس بنیادمسکن انقلاب اسلامی با توجه به تورم و افزایش قیمت مصالح در زمینه افزایش میزان وام ، خاطر نشان کرد: به هیئت دولت پیشنهاد شده که میزان تسهیلات افزایش یابد و در صورت تصویب ، سقف وام مسکن در روستاها به 35 تا 40 میلیون تومان افزایش خواهد یافت .

در ادامه مدیرکل بنیادمسکن استان لرستان  اظهار داشت : 2 هزارو 300 واحد مسکن روستایی از دهه فجر سال گذشته تا به امسال ساخته شده است .

مسعود رضایی افزود : امروز شاهد بهره برداری از یکصدو سه هزارمین واحد مسکن روستایی مقاوم سازی شده دراستان لرستان بوده ایم که مقاوم سازی در برابر بلایای طبیعی و نیز اصول و ضوابط فنی به خوبی در این واحدها رعایت شده است .

مدیرکل بنیادمسکن لرستان با اشاره به اینکه 7هزارواحدمسکن سهم لرستان در سال جاریست ، تصریح کرد : از این تعداد 5 هزار واحد تخصیص و ابلاغ شده و عمدتا به سیستم بانکی نیز معرفی گردیده اند ، که از این تعداد تقریبا 2 هزار واحد عقد قراردادشده اند و امیدواریم مابقی نیز تاپایان سال نهایی گردند  .

رضایی با بیان اینکه ساخت 2هزارو 300واحدمسکن روستایی با اعتباری بالغ بر 57میلیاردو 500 میلیون تومان از دهه فجر سال گذشته تا امسال به انجام رسیده است ، خاطر نشان کرد : میانگین اعتبار این تسهیلات 25 میلیون تومان می باشد و بصورت متوسط تا 5 میلیون تومان کمک بلاعوض نیز به متقاضیان پرداخت شده است .

مدیرکل بنیادمسکن لرستان شاخص بهرمندی روستاهای  استان لرستان از مسکن مقاوم را 68 درصد عنوان نمود وافزود : درصد بهرمندی استان لرستان ازمسکن مقاوم روستایی حدودا 40 درصد بالاتر از میانگین کشوری است  ولی با این وجود تعداد 70 هزار واحد مسکونی روستایی ما درسطح استان نیازمند مقاوم سازی می باشند .

تاریخ ایجاد:23:32-28/11/1397 ، توسط:مدیر سایت ، تعداد بازدید:328  نسخه چاپی
 
منوی اصلی
 
 
 
دریافت فیش حقوقی
 
 
 
پربازديدترين مطالب
 
 
 
جديدترين مطالب
 
 
 
اولين همايش اخلاق مهندسي ويژه ناظرين روستايي استان لرستان
 
اولين همايش اخلاق مهندسي ويژه ناظرين روستايي استان لرستان
 
 
 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوط به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان لرستان می‌باشد.