امام حسين (عليه السلام): نياز مردم به شما از نعمتهاي خدا بر شما است، از اين نعمت افسرده و بيزار نباشيد

 
پیوندها
 

president.ir

بنياد مسكن انقلاب اسلامي

معرفي حجه الاسلام والمسلمين روحاني نژاد


 
سایت های مرتبط
 

 
امروز
 
پنج شنبه 6 آبان 1400
21 ربیع الاول 1443
28 اکتبر 2021

 
اوقات شرعي
 

 
RSS
 
RSS

 
آمار بازدید
 
بازدید امروز: 712
بازدید دیروز: 385
یک هفته اخیر: 4805
کل بازدیدها: 2107367

 
 

الف : رسیدگی به تقاضای تغییر کاربری در صورتی امکان پذیر خود دهد بود که زمین  مورد نظر در داخل محدوده قانونی روستا واقع شده باشد و از زمان تصویب طرح در کارگروه ذیربط حداقل 18 ماه گذشته باشد.

تبصره : در موارد استثنایی ناشی از اضطرارهای فنی و غیر فنی و بنا به پیشنهاد معاون عمران روستایی بنیاد مسکن استان و تأیید و مدیر کل استان مدت زمان مذکور می خواند کاهش یابد ، ضروری است بنیاد استان نسبت به استعلام دستگاههای اجرایی متولی کاربریهای خدماتی ( آموزشی درمانی ورزشی و ... ) اقدام لازم بعمل آورد . حداکثر مهلت زمان لازم جهت ارائه پاسخ استعلام مبنی بر اعلام نیاز و یا اعلام عدم نیاز  به زمین مذکور یک ماه از تاریخ نامه بنیاد استان خواهد بود . عدم پاسخ در مهلت مقرر به منزله اعلام عدم نیاز تلقی شده و موضوع تغییر کاربری  پس از مهلت مذکور در دستور کار  کارگروه قرار خواهد گرفت .

 

1-   در بافت و ثبت درخواست تغییر کاربری و متقاضی کا الزاماً باید تأیید شورای اسلامی یا دهیار و بخشداری محل را دارا باشد بدیهی است درخواستهایی که در بنیاد شهرستان به استان ثبت نگردیده باشند قابل رسیدگی نخواهد بود.  

 

2-    ارائه کروکی زمین با ذکر دقیق ابعاد و مساحتدر مقیاس استاندارد ( 200 : 1  الی  500 :  1  )

3-    مشخص نمودن دقیق موقعیت زمین بر روی نقشه طرح هادی با ذکر دقیق جهات اربعه و مساحت ملک

4-   ارائه اسناد مثبته دال بر مالکیت زمین مورد نظر توسط متقاضی که به تأیید مشترک شورای اسلامی با دهیاری و بخشداری محل رسیده باشد.

5-    اعلام مکتوب نظر کارشناسی شعبه پس از بازدید از محل مورد تقاضا الزامی است.

6-   در صورت تأیید نیاز به ضرورت افزایش محدوده روستا با ضرورت توافق با مالک یا مالکین زمین مورد نظر الزامی می باشد. همچنین ضروری است جهت تعیین کاربری زمین مورد نظر توسط مشاور طرح یا بنیاد اقدام لازم بعمل آمده و موضوع افزایش محدوده و تعیین کاربری اراضی مذکور جهت تصویب مرجع استصوابی ارائه و پس از تصویب اقدامات اجرای بعمل آید .

7-   پس از تأیید تغییر کاربری یا افزایش محدوده در روستا توسط مرجع ذیربط استانی ، ضروری است تغییرات ایجاد شده در نقشه طرح هادی مصوب اعمال گردیده و علاو ه بر نگهداری آن در آرشیو بنیاد یک نسخه در قالب فایل ( DWG ) یا نسخه چاپی به پیوست نامه بنیاد به فرمانداری شهرستان مربوطه و شعبه بنیاد ارسال گردد.

8-   هزینه تغییر کاربری املاک روستایی به تناسب خدمات فنی ارائه شده توسط بنیاد ، سالانه محاسبه توسط مدیر کل بنیاد مسکن استان تعیین و به واحدهای ذیربط ابلاغ گردد.

9-   نحوه و چگونگی پرداخت حق الجلسه نمایندگان دستگاههای عضو شرکت کننده در جلسات تغییر کاربری طرحهای هادی و مجریان فعالیت مذکور ، از سوی معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مرکز ابلاغ می گردد .

تاریخ ایجاد:03:50-01/12/1390 ، توسط:مدیر سایت ، تعداد بازدید:40458 ، آخرین ویرایش در:03:51-01/12/1390 ، توسط:مدیر سایت نسخه چاپی
 
منوی اصلی
 
 
 
دریافت فیش حقوقی
 
 
 
پربازديدترين مطالب
 
 
 
جديدترين مطالب
 
 
 
اولين همايش اخلاق مهندسي ويژه ناظرين روستايي استان لرستان
 
اولين همايش اخلاق مهندسي ويژه ناظرين روستايي استان لرستان
 
 
 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوط به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان لرستان می‌باشد.